Блог > Коментарі до замітки

«Дивосвіт поетичного слова»

Літературна зустріч зібрала учнів третього і четвертого класів школи № 25 у читальному залі бібліотеки-філії №13 на розмову про професію Письменника.

Зі вступного слова бібліотекаря Тетяни Видріної діти дізналися про походження слова «письменник» та історію появи перших письменників.

Професія письменника захоплює багатьох. Мабуть, кожен таємно вважає себе здатним створити шедевр і заробити купу грошей. Але не всі знають, що професія письменника не тільки цікава, але і достатньо складна. Щоб з вас вийшов чудовий Письменник, потрібно володіти теоретичними і практичними знаннями, а головне – уміти гармонійно об’єднувати їх в процесі роботи.

Крім того, щоб більше дізнатися про письменників, треба познайомитися з самим письменником. І це знайомство відбулося в нашій бібліотеці. На зустріч з молодшими школярами прийшла херсонська письменниця, член Херсонської обласної організації Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» і вчитель таврійського ліцею мистецтв Павленко Тетяна Сергіївна.

Тетяна Сергіївна хоч ще молодий, але вже досвідчений в роботі з дітьми педагог, одразу заволоділа увагою дитячої аудиторії. Її цікава розповідь про початок творчості надихнула школярів на купу запитань стосовно віршів.

Молода поетеса в свою чергу задавала питання дітям. І літературний вечір поступово набув інтерактивної форми відвертої розмови, котра плавно перейшла в цікаві ігри на увагу та на складання рим, «розплутування» плутанини з небилиць ( у вірші «Небилиця»).

А слухаючи вірш «Космічні канікули», діти навіть відправилися в космічну подорож.

І після повернення з неї ділилися своїми враженнями. Малюки навчилися слухати дощ під час цікавої мовчазної гри «Почути дощик». Діти відверто ділилися з поетесою своїми мріями стати адвокатом, суддею, ветеринаром, письменником, вчителем музики, майстром машин і, навіть, військовим.

Тетяна Сергіївна викладає в ліцеї «Основи літературної творчості». Зі своїми вихованцями вони вже видали шість збірочок віршів та казок, малюнки до яких теж зробили діти – її учні. Дві такі збірочки поетеса люб’язно подарувала нашій бібліотеці.

Перша збірка поетеси вийшла у 2006 році під назвою «Далекая планета».

Тепер поетеса роздумує над новою збіркою, в яку ввійдуть вірші українською мовою і в якій вже будуть різнобарвні картинки теж намальовані дітьми.

Тетяна Сергіївна читала дітям свої твори та вірші своїх учнів.

Ось один з них:

В библиотеке

Каждый день в библиотеке

Мы встречаемся с мечтой:

Прочитал «Незнайку…» Петя –

Познакомился с Луной.

А Сергей в подводном гроте

Вместе с Немо побывал,

А с Дерсу он на охоте

Тигра грозного видал…

Нету отдыха детишкам –

Целый день проводят с книжкой!

Книга их к себе манит,

Им о многом говорит.

А Егор (недаром в пятом!)

Точный вывод сделал вдруг:

«Вы послушайте, ребята,

Книга – наш надежный друг!»

Ольга Солохина

На закінчення молода поетеса прочитала дітям повчального віршика – про те, як треба поводитися в громадських місцях, - і побажала малечі отримувати гарні оцінки, радувати успіхами вчителів та батьків, і, головне, - здійснення мрій. Адже, якщо ти чогось дуже хочеш і багато працюєш, то твоя мрія обов’язково здійсниться!

середа, 30.11.2011, flara